Rozhovor v Magazínu InZlín

in_zlin

Znalost angličtiny je v dnešní době nutností. Pokud ji máte, otevírá se Vám celý svět nových možností. Což se zjevně stalo mé 65-leté mamince na naší letošní dovolené v Řecku.  Anglicky se začala učit teprve před rokem.

Jaký byl můj šok, když jsem jí v čele naší skupiny viděla hnát se k recepci hotelu a ptát se pomalou, ale plynulou angličtinou nekonečný proud otázek. Když mi večer představila své nové přátele – skupinu Švédů- neodpustila jsem si kompliment: „Mami, ty jsi talent!“   „Ale prosím tě, vždyť používám jen základní otázky.  Mluvit se ale nebojím! Vždyť v ONLY4 mluvíme pořád.“

Dnes tedy sedím v kanceláři  Jazykové školy ONLY4  a vyzvídám od Alžběty Mrnuštíkové (hlavní učitelka školy), co stojí za neskutečným pokrokem mojí maminky:

„Určitě její pravidelná příprava. V ONLY4 jsme vyvinuli skvělý způsob výuky angličtiny. Lidé se často mýlí, když si myslí, že její jedinečnost spočívá pouze ve faktu, že v každé třídě jsou 4 studenti. Naše výjimečnost je v tom, že výuku vedeme jako sportovní cardio trénink. Každá hodina má svou rozcvičku, opakování a pak teprve představení nových cviků. Doma si studenti otevřou svou osobní web stránku, kde na ně čeká detailní zadání domácí přípravy na další trénink. Maminka také určitě pravidelně drilkovala….

Ano, to je pravda. Máma nosí všude drilečky ONLY4 na kroužku a každý den si je opakuje. Všimla jsem si, že nedávno je vyměnila za aplikaci ONLY4drils na mobilu. Je to sranda, když ji slyšíme, jak se snaží napodobovat výslovnost po rodilé mluvčí. Ale zjevně jí to baví.

Drily ONLY4 v mobilní aplikaci jsou úžasné! Studenti si nejen neustále opakují a automatizují gramatiku, ale hlavně mají možnost získat perfektní výslovnost

Takže drilečky ONLY4 jsou vaší specialitou? Používáte je jako hlavní náplň hodiny?

Ale vůbec ne. Používáme je pouze jako rozcvičku. Naší hlavní specialitou systém výuky. Víte, u nás studenti nevypisují žádná cvičení, u nás neustále mluví. Stále se ptají, odpovídají a tvoří dodatečné otázky. Tím, že jsou ve třídě pouze 4, učitel je může neustále korigovat. No a tím, že doma drilkují se brzy stane, že nad gramatikou již nemusí přemýšlet.

A pak dojde k takovému zázraku, že úplný začátečník – byť je mu třeba 65 let- chodí do ONLY4 1 x týdně po 1 školní rok a na dovolené se domluví lépe než já po 10 letech ve škole.

Přesně tak. U začátečníků je pokrok nejvíce markantní. Ale i u takových, kteří k nám přijdou a mají všechny časy popletené dohromady. Během 3 měsíců si v nich udělají jasno.

Moc děkuji za informace a snad studium v ONLY4 pomůže i mně.

Lucie Vymětalová, nová studentka ONLY4