4 důvody, proč se (začít) učit anglicky

blogpost_21

Představte si, že se chystáte na dovolenou do Londýna. Vůně fish & chips vás láká stejně jako výhled z London Eye či pohled na Buckingham Palace. A protože si výlet chcete pořádně užít, jedete na vlastní triko a rádi byste si všechno přichystali podle sebe.

Jdete tedy na Google a najdete si vše, co na cestu potřebujete. Přes tuhle stránku si najdete to nejvýhodnější ubytování nebo jdete rovnou na síť hotelových řetězců Travelodge a vyberete si místo, které se vám líbí nejvíc. S výběrem vám pomůžou recenze a hodnocení. Sami si pak dokonce zabukujete letenky a pár dní před odletem si ještě koupíte knížku v angličtině, abyste měli v letadle co číst. Jste ready! Vydáváte se na cestu.

Všem cedulím a tabulím na letišti i po městě perfektně rozumíte. Na recepci v hotelu prohodíte pár slov se zaměstnanci a zeptáte se, co by vám v okolí doporučili. Vyrážíte do víru velkoměsta.

Londýn si užíváte se vším všudy. Nebojíte se zeptat na cestu nebo když něco nevíte. V restauraci s přehledem objednáváte jídlo. S nadšením si čtete zajímavosti v muzeích a tu a tam si taky popovídáte s místními. Třeba v Greenwichi na observatoři, kam jste úplně náhodou přišli v den, kdy tam pořádají akci pro veřejnost – pozorování slunce přes dalekohledy se speciálními filtry. A s radostí vám k tomu zážitku povídají různé zajímavosti. Vše samozřejmě v angličtině.

Možná už jste něco podobného ve svém životě zažili. Nebo se teprve chystáte. Nic vám v tom nebrání. Tedy snad nic. Možná „jenom“ ta jazyková bariéra.

Pokud jste nejen nadšení cestovatelé, ale taky se rádi vzděláváte, sledujete s oblibou anglické filmy či seriály, pak pro vás angličtina zřejmě bude značnou součástí vašeho života. Osobního i pracovního.

A i když na otázku: „Proč se učíte anglicky?“, na kterou se našich studentů ptáme, často slýcháme odpověď: „Potřebuji umět anglicky kvůli práci.“, určitě to nebude jediný důvod, kvůli kterému se učíte všechna ta slovíčka, gramatiku a doma vaříte tu horkou bramboru do pusy. Hledáte další důvody?

Na 4 z nich se můžete těšit příště!

Kromě cestování se ve druhé části článku podíváme blíž na to, proč je dobré se na angličtinu dát a vytrvat. Motivace totiž není nikdy dost. Stejně jako příležitostí, jak se něco nového naučit nebo jak svůj život obohatit o ještě více příjemných zážitků. A díky angličtině jich na vás čeká spousta. Po celém světě.

Ale všechno pěkně postupně. Zatím postačí naplánovat tu dovolenou v Londýně :-)

To be continued…

1 komentář u „4 důvody, proč se (začít) učit anglicky

  1. Idealni by samozrejme bylo, kdyby rodic umel rec dokonale, ale dite si rec postupne rozviji a stejne tak jako dela chyby v ceske gramatice, presto, ze rodice mluvi bez chyb, bude delat chyby i v gramatice druheho jazyka. Na dopilovani gramatiky bude mit mnoho let, kdy ho budou ucit zkuseni lektori a rodili mluvci, takze ani tohle by nemel byt duvod, proc uceni oddalit.

Komentáře nejsou povoleny.